Příště poslouchejte někdy o prázdninách. Dáme vědět předem. Sledujte facebook

Epizoda 13: ANO, k moci lano

Volební výsledky nic moc, ale rovnou místostarostu. To je ANO ve Velkém Meziříčí. Politický klub, který v zastupitelstvu vydržel osm let a na podzim se už volebního klání zřejmě, nebo spíš skoro jistě, účastnit nebude.

Co by měli politici udělat, aby se jim takovéto veletoče nestávaly? Martin s Petrosem mají recept – mít nosnou ideu, tedy myšlenku či plán, který má smysl a hlavně je užitečný pro město. A taky dostatek aktivních členů, kteří tuto myšlenku sdílí. Kandidovat jen pro politické funkce či radost majitele privátní politické strany prostě nikam nevede. Ale pozor – jedním dechem naši kavárníci dodávají, že zrovna v Meziříčí byli všichni tři zastupitelé ANO užiteční a důvěryhodní a jejich nepřítomnost v zstupitelstvu bude znát.

Jak je možné, že zrovna v Meziříčí za politickou divizi Agrofertu kopali tihle přívětiví chlapíci? A komu připadnou voličské hlasy, které po nich ve městě zbyly? Bylo líp, nebo teprve líp bude? Co na to „naše ženy“? To jsou všechno otázky, na která vám dá třináctá epizoda našeho kavárenského mudrování spoustu odpovědí.

A nakonec: Kdyby měl někdo v úmyslu založit v našem městě nějakou novou, navoněnou, vypulírovanou a vymydlenou kandidátní listinu, dostane i recept na to, jak o sobě dát vědět.

Poslouchejte pozorně.